झण्डै ४० वर्षपछि भत्काइयो नारायणगढको पिच, भरतपुरको उकालो घटाइने

14

- Advertisement -

चितवन / २१ फागुन २०७९ चितवन पुगेकाहरुमध्ये भरतपुर उकालोबारे थाहा नपाएकाहरु सायदै होलान् ।

यही उकालोबाट भरतपुर र नारायणगढ बजार क्षेत्र छुट्टिन्छ । रिक्सा र साइकल चालकहरुलाई पाइडलमार्दै उकालो चढ्न मुस्किल हुन्छ । बढी दुर्घटना हुने क्षेत्रको रुपमा पनि लिइने यो उकालोको उचाइ अब भने घटाइने भएको छ ।

नारायणगढको पुल्चोकदेखि गोन्द्राङ्गसम्म ६ लेन सडक विस्तारको क्रममा यो उकालोमा ग्रेडिङ्ग मिलाउने काम जारी छ । सडक डिभिजन कार्यालय भरतपुरका प्रमुख रमेश पौडेलले भरतपुर उकालोको उचाइ अहिलेको भन्दा १ मिटर २० सेन्टिमिटर घटाइने बताए । यसो हुँदा सवारी साधनलाई आउ–जाउ गर्न सहज हुने र सडक पनि बिग्रन कम हुने विश्वास छ ।

चितवनको मुख्य बजार क्षेत्र नारायणगढमा यतिबेला सडक विस्तारको काम धमाधम भैरहेको छ । नारायणगढको पुल्चोकदेखि गोन्द्राङ्गसम्मको ६ किलोमिटर सडक विस्तारको काम अन्तर्गत बजारक्षेत्रमा अहिले काम केन्द्रित छ । उकालोको हाइट कम गर्न चौविसकोठीदेखि नै सडकलाई डाउन गर्न थालिएको छ । भरतपुरको क्याम्पस गेट नजिकै सबैभन्दा बढी हाइट भएकाले त्यहाँ बढी कटिङ्ग हुनेछ । उकालो कम भएसँगै दुर्घटना कम हुने, सवारी साधन चलाउन सहज हुने, ठूला खाडलहरू नपर्ने र पिच पनि एक ठाउँमा नथुप्रिने विश्वास सडक डिभिजन कार्यालयले लिएको छ ।

सडक विस्तारको जिम्मा पाएको कम्पनी सगुन कन्स्ट्रक्सनले सडक विस्तारको काम गरिरहेको छ । झण्डै ४० वर्ष अगाडि नारायणगढमा गरिएको पिच अहिले भत्काइएको छ । ‘बेला–बेला पिच माथि पिच थपेर ओभरले गरियो होला, तर नारायणगढ बजारको राजमार्ग क्षेत्रमा माटो देखिने गरी सडक भत्काएको ४० वर्षपछि पहिलोपटक हो,’ सडक डिभिजन कार्यालय भरतपुरका प्रमुख रमेश पौडेलले भने, ‘धेरैजसो मानिसहरुले पहिलोपटक नारायणगढ बजारमा यसरी सडक भत्काएको पहिलोपटक देख्नुभएको होला ।’ नारायणगढ बजारमा पहिलोपटक २०३५ सालतिर सडक कालोपत्रे गरिएको डिभिजन प्रमुख पौडेल बताउँछन् ।

निर्माण कम्पनी सगुन कन्स्ट्रक्सनका इन्जिनियर सुनिल ढुंगानाका अनुसार बजार क्षेत्रमा बेस, सबबेस र सबग्रेडका कामहरू भैरहेका छन् । बजारमा खानेपानीका पाइप र टेलिकमका तारहरूले समस्या पारे पनि कामले गति लिएको उनले बताए । लायन्सचोक र भाटभटेनी नजिकै कल्भर्ट बनाउने काम सुरू भएको छ ।

भरतपुरको चौविसकोठीदेखि बजार क्षेत्रको तल्लो लेनको काम द्रुत गतिमा अगाडि बढेको उनले बताए । आगामी असारसम्म ६ किलोमिटर लामो सडक विस्तारको काम अधिकांश ठाउँमा पिच गरेर सक्ने लक्ष्यसहित अगाडि बढेको इन्जिनियर ढुंगानाले बताए । लान्यसचोकदेखि पुल्चोकसम्म अहिले भैरहेको नालीलाई यथावत राखेर हाइवेको दायाँ–वायाँ सर्भिस लेन थपिने उनले बताए । अन्यत्र भने नयाँ नाली बनाउने काम सकिएको छ ।

बजार क्षेत्रका नालीमाथिका स्ल्याब कमजोर भएकाले त्यसलाई थप्ने वा के गर्ने भन्नेबारे निचोडमा पुग्न बाँकी छ । बजार क्षेत्रका सर्भिस लेनमा काम गर्न समय लाग्ने देखिएको इन्जिनियर ढुंगानाले बताए । ‘कतिपय घरधनीले सेफ्टी ट्यांकी नै सडकपेटीमा बनाएको भन्ने आएको छ, ढलदेखि केबलका तारहरुसमेत त्यहीँ बढी छन्,’ इन्जिनियर ढुंगानाले भने, ‘दुवै सर्भिस लेनमा यो समस्या रहेकाले काम गर्न सहज छैन ।’

भरतपुरको चौविसकोठीमा जम्ने पानीलाई लान्यसचोकको पुंगी खोलामा ल्याएर झार्ने गरी नाली तयार गरिएको छ । पूर्वपश्चिम राजमार्ग अन्तर्गत गोन्द्राङ्गदेखि रिजालचोकसम्म सडक विस्तारको काम लगभग सकिएको छ । अब माथिल्लो भागमा एक लेयर अस्फाल्ट हाल्न बाँकी छ । बीचको मेडियनमा केही काम बाँकी छ । रिजालचोकदेखि चौविसकोठीसम्मको सर्भिल लेनको पिच सकिएको छ भने बीचको मुख्य लेनको काम सुरु गरिएको इन्जिनियर ढुंगानाले बताए ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.