पोखरा घोषणापत्र जारी गर्दै सकियो.२ दिने महानगर मेयर सम्मेलन

5

- Advertisement -

१५ साउन २०७९, आइतवार / पोखरा   पोखरा घोषणापत्र जारी गर्दै ‘मेट्रो मेयर मिट’ सकिएको छ ।

देशभरका ६ महानगरका मेयर, उपमेयर सहभागी सम्मेलनमा महानगर सञ्चालनका अड्चन र समाधानका उपायबारे छलफल भएको हो ।

पोखरा घोषणापत्रका बुँदाहरू मस्यौदाका रूपमा तयार भएकोले आइतबार बिहान पत्रकार सम्मेलन गरी सार्वजनिक गरिने पोखरा महानगरका मेयर धनराज आचार्यले जानकारी दिए । उनका मेयर उपमेयरबीच अनुभव आदानप्रदानसँगै संघीयतापछि स्थानीय सरकारले खेल्नुपर्ने भूमिका लगायतबारे छलफल भएको थियो । आयोजकले पत्रकारलाई सम्मेलन प्रवेशमा रोक लगाएको थियो ।

पहिलो पल्ट भएको यसखालको सम्मेलनमा देशभरका ६ महानगरका मेयर, उपमेयर र सम्बन्धित महानगरका प्रमुख कार्यकारी अधिकृतको उपस्थिति थियो । पोखराका मेयर आचार्य सहित काठमाण्डौंका मेयर वालेन शाह, बिराटनगरका मेयर नागेश कोइराला, भरतपुरका मेयर रेणु दाहाल, ललितपुरका मेयर चिरिबाबु महर्जन र वीरगञ्ज महानगरपालिकाका मेयर राजेशमान सिंह सहभागी थिए । उनीहरूसँगै उपमेयर र प्रमुख प्रशासकीय अधिकृतहरू पनि पोखरा आएका थिए ।

यसैबीच, सम्मेलनले पोखराका मेयर धनराज आचार्यको अध्यक्षतामा समिति गठन गरेको छ भने आगामी सम्मेलन भरतपुरमा हुने तय भएको छ । यो भन्दा अघि ललितपुरमा हुने भनिएको सम्मेलन भरतपुरले माग गरेपछि सारिएको हो । पोखराका मेयर आचार्यले भरतपुरकी मेयर रेणु दाहाललाई मेट्रो मेयर मिटको झण्डा हस्तान्तरण गरेका छन् ।

यसैबीच, महानगरका मेयरहरूले पोखराको अन्नपूर्ण केवलकार अवलोकन गरेका छन् । पोखरामा भएको सम्मेलनका अवसरमा मेयरहरूले पोखरामा केही समय अघिदेखि सञ्चालनमा आएको अन्नपूर्ण केवलकार अवलोकन गरेको केवलकार प्रालिले जनाएको छ । मेयरहरूलाई तल्लो स्टेसन हुदै केवलकारबाट सयर गराउदै माथिल्लो स्टेसनसम्म पुराइएको प्रालिका जनरल म्यानेजर दिनेश पौडेलले बताए ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.